Balthazar Design Hotel jest zrealizowanym marzeniem o pojawieniu się prawdziwie wyjątkowego miejsca w Krakowie – dla osób podróżujących zarówno w celach biznesowych, jak i odwiedzających Kraków dla atrakcji turystycznych i kulturalnych.

Hotel stworzony został przez grupę MSHG – Main Square Hospitality Group – prowadzącej z powodzeniem 11 restauracji w sercu Krakowa. Restauracje te zostały wielokrotnie wyróżnione przez przewodniki Michelin, Gault & Millau oraz wygrywały prestiżowe inicjatywy takie jak Wine & Food Noble Night.

Architektura i lokalizacja

Z pozoru skromna, zabytkowa kamienica mieszcząca się przy ulicy Grodzkiej, naprzeciw Kościoła Św. Marcina i nieopodal barokowego Kościoła Św. Piotra i Pawła. Obecny budynek powstał w latach 70. XIX wieku w wyniku adaptacji i nadbudowy starszych budynków gospodarczych i bramnych, których początki sięgają wieku XVI. Współczesne, uroczo zaprojektowane i doskonale wyposażone wnętrza hotelu, z dbałością o szczegóły przywodzą na myśl nowojorskie czy londyńskie hotele butikowe. Eklektyzm designu, najlepsze materiały, paleta barw i wysmakowane detale.

Pokoje

Balthazar Design Hotel dysponuje 26 przytulnymi, elegancko urządzonymi pokojami z widokiem na Trakt Królewski, zabytkowe kościoły, Wawel czy dziedziniec z ogrodem.
Eklektyzm designu, najlepsze materiały, paleta barw i wysmakowane detale sprawiają, ze każdy z pokoi ma swój unikatowy klimat.

Galeria zdjęć